Створюємо барвистий плед зі Schmetz


Стьобані покривала та ковдри – стильний та затребуваний вид домашнього текстилю. Шиття ковдр стає все більш популярним навіть серед новачків, так як відкриває багато можливостей для індивідуальної творчості. Адже зшиваючи разом безліч різних шматків, можна створити справжній витвір мистецтва: це можуть бути великі або зовсім маленькі декоративні ковдри одного або декількох кольорів.

Стьобані ковдри


Як правило, стьобані ковдри складаються з трьох шарів, які майстерно зшиваються один з одним. Верхній шар в основному складається з безлічі маленьких окремих шматочків матеріалу, які зшити разом. Середній шар – набивка з ватину, синтепону або іншого матеріалу. Нижній суцільний шар матеріалу декоративно зшивається разом з верхнім шаром та набивкою.

Виготовлення ковдри найкраще почати з підбору схеми малюнка, а потім приступати до послідовного виконання швейних операцій. Це значно полегшить зшивання окремих частин.

1. Зшиваємо разом підібрані лоскути

Після вибору схеми ковдри, яка Вам сподобалась, виріжте всі деталі з тканини та підготуйте їх для зшивання. Для початку рекомендується зшити великі прямокутні деталі складаючи з них ряд за рядом. Для цієї мети підійде універсальна голка «Universal» розміром від NM 70 до 90. Після того як всі деталі верхнього полотна будуть зшиті, пропрасуйте його, зрівнявши всі нерівності. Потім підготуйте набивку та розкроїте нижній шар стьобаної ковдри трохи більшого розміру, ніж верхній шар. Скріпіть всі три шари так, щоб вони не ковзали.

Універсальна голка Universal

2. Додаємо вишивку

Для того, щоб з’єднати три шари разом, можна прокласти додаткові шви по лініях з’єднання між лоскутами. Для цієї мети Вам знадобиться стьобальна голка «Quilting» NM 75 або 90.

Для того, щоб отримати цікавий та оригінальний вироб, ковдру можна прикрасити вишивкою. Для вишивки Вам знадобиться вишивальна лапка та голка «Quilting» або ж вишивальна голка з пружиною «Embroidery Spring» розміром NM 80. Ця голка дозволяє стьобати без використання притискної лапки, забезпечуючи кращий огляд при виконанні індивідуальних візерунків. Щоб зрозуміти, як буде себе вести голка на матеріалі, рекомендується спочатку перевірити її на відрізі тканини, перш ніж використовувати на своїй ковдрі.

Вишивальна голка з пружиною Embroidery Spring

3. Окантовка ковдри

Щоб надати ковдрі закінченого вигляду, по її краях пришивають косу бейку. Для цього використовують стьобальну голку «Quilting» розміром NM 75 або 90 (в залежності від товщини шарів). Завдяки своєму тонкому та злегка закругленому вістрю, голка «Quilting» дуже легко проникає в товсті шари тканини, не пошкоджуючи їх.

Голка Quilting