Які голки потрібні для оверлока


Голки Schmetz для побутових швейних машин практично всі мають універсальну систему 130/705 H , яка підходить для будь-яких моделей та марок швейних машин. На відміну від них, не існує універсальних оверлочних голок, які б підійшли для всіх оверлоків. Деякі моделі побутових оверлоків вимагають використовувати в своїй роботі голки зі спеціальним маркуванням або навіть промислові голки. Так які голки потрібні для оверлока?

Маркування голок для оверлока

Голки для оверлока


Невірно підібраний тип голки може стати причиною її поломки та навіть привести до поломки петельника. Тому для того, щоб правильно підібрати голки для оверлока, необхідно ознайомитися з інструкцією до нього. У ній вказана вся необхідна інформація по догляду та експлуатації обладнання. Тут же відзначена система голки, необхідна для справної роботи оверлока. Крім інструкції, необхідну марку та тип голки можна знайти на наклейці, яка знаходиться на кришці або корпусі оверлока.

Як правило, більшість сучасних оверлоків класу 51 використовують голки системи ELx705 . Від універсальної голки 130/705 H вони відрізняються наявністю додаткового жолобка на зворотному боці голки. Крім цього такі голки мають підвищену міцність та посилене вістря. Їх спеціальна конструкція забезпечує краще формування стібка на великій швидкості роботи, запобігаючи пропусків в рядку. Скіс колби та додатковий жолобок дозволяє петельнику підходити близько до голки, захоплювати нитку та формувати стібок. А збільшений розмір вушка забезпечує збереження нитки на високій швидкості роботи.

Крім цього деякі моделі побутових оверлоків в своїй роботі використовують промислові голки. Існує велика кількість голок для промислового оверлока, які можуть відрізнятися не тільки товщиною колби, але і довжиною самої голки. Такі голки мають круглу колбу, що виключає їх використання в побутових машинах. Найчастіше саме побутові оверлоки використовують голку DCх27 . Така голка трохи коротше звичайної побутової голки та застосовується для шиття текстилю та інших матеріалів.

Голки для оверлока

Трикотажні голки для оверлока

Для роботи з еластичними трикотажними матеріалами компанія Schmetz пропонує своїм клієнтам використовувати голки «Super stretch» ​​системи HAx1 SP. Дана система є аналогом ELx705, але на відміну від неї, не має жолобка на зворотному боці голки. Середнє кулясте вістря голки «Super stretch» ​​призначене для обробки особливо еластичних матеріалів. А виїмка на її стрижні та спеціальна конструкція вушка виключає появу пропусків стібків при роботі на оверлоку.

Підбираємо номер голки на оверлок

Голки для оверлока


На сьогоднішній день більшість виробників сучасних побутових оверлоків випускають машини з петельником виставленим під голку NM 90. Це дозволяє використовувати голки NM 90 та NM 80 без пропуску стібків, але голки більшого розміру можуть стати причиною дефектів рядка або навіть поломки Вашої техніки. Саме тому компанія Schmetz випускає голки для оверлоків ELx705 тільки двох розмірів – 80/12 та 90/14. При цьому правильний підбір розміру голки завжди залежить від щільності тканини та розміру нитки.