Як шити потрійною голкою


Одне з переваг потрійної голки – створення еластичного шва, яким швидко та легко можно обробити край трикотажного виробу (наприклад, футболки). Крім цього, голка дозволяє створювати різні декоративні елементи, просту вишивку та робити відстрочування потрійним рядком за один підхід. Якщо ж заправити в голку одну темну та дві світлі нитки – можна отримати цікавий візуальний ефект при стьобанні ковдр та подушок. Але як правильно обрати та шити потрійною голкою? Давайте в цьому розберемося!

Види потрійних голок

Потрійна голка для швейної машини


Потрійна голка дуже близька за своєю конструкцією до подвійної. Складається вона з колби, трьох окремих стрижнів з вушками та пластикового фіксатора, який поєднує все це разом. Компанія Schmetz випускає потрійні голки Triple universal двох видів: 2,5/80 та 3,0/80 , де перша цифра означає відстань між голками, а друга – розмір голок. Така голка підходить для шиття більшості простих тканин не товстими вишивальними та швейними нитками. При цьому шов такої голки виходить у вигляді трьох паралельних рядків з лицьового боку та зигзага з виворітного.

Підбираємо потрійну голку для швейної машини

Встановлювати та працювати з потрійною голкою можна тільки на швейних машинах з широким голковим отвором та функцією «зигзаг». А правильний розмір голки підбирається в залежності від максимальної ширини зигзага:

  • для швейних машин з шириною зигзага 5 мм використовують голку 2,5/80;
  • машини з шириною зигзага 7 та 9 мм дозволяють використовувати два варіанти голки як 2,5/80 , так і 3,0/80 . В цьому випадку для машини необхідно виставити режим подвійної голки, з максимально допустимою шириною декоративної строчки не більше 3 мм.
Потрійна голка для швейної машини

Як встановити потрійну голку

Встановлюється потрійна голка так, як і звичайна, при цьому більша увага приділяється правильній заправці нитки. При шитті потрійною голкою в швейну машину заправляється відразу чотири нитки: одна нижня та три верхніх. Нитки повинні бути однакової товщини та якості, а котушки з однаковим ступенем намотки.

Для того, щоб розмістити всі три котушки на верхньому стрижні, можна використовувати шпульки або скористатися спеціальним стендом для котушок. Для того щоб нитки не плуталися між собою під час роботи, розмістіть котушки так, щоб вони розмотувалися у різному напрямку.

Після установки шпульок (котушок) на стрижні, беремо всі три нитки разом та заправляємо їх в машину так, як зазвичай. Перед останнім ниткопритягувачем роз’єднуємо нитки та заправляємо кожну в свою голку:

  • нитку з лівої котушки вставляємо у вушко лівої голки;
  • з центральної котушки – в середню голку;
  • з правого – в праву.
Крайні нитки заправляються у ниткопритягувач, тоді як середню залишаємо вільною. Після чого приступаємо до шиття, встановивши швидкість на мінімум.

Робота з потрійною голкою має деякі особливості. Тому, щоб тканина не була зіпсована та шов вийшов якісним, обов’язково потренуйтеся на невеликому відрізку матеріалу.

Потрійна голка для швейної машини