Види лапок для швейних машин


Важливою деталлю у кожної швейній машині є притискна лапка. Вона фіксує матеріал, а також бере участь в процесі його просування. Саме від неї та майстерності швачки залежить отримання рівного шва і, як результат, – якість виробу.

Лапки для швейних машин можна розділити на базові та додаткові (спеціалізовані). Як правило, базові лапки йдуть в комплекті з обладнанням та призначені для виконання основних функцій швейної машини – сточування деталей. Додаткові лапки здатні багаторазово збільшити функціональні можливості машини. З їх допомогою можна виконувати складні швейні операції швидко і легко.

Лапки для промислових швейних машин

Лапки для промислових машин

Спеціалізовані лапки для промислових швейних машин зроблені з міцних матеріалів та відрізняються великим спектром можливостей. Завдяки цьому їх можна використовувати в швейних цехах з великими обсягами робіт та навантаження, не турбуючись про постійні заміни.

Як правило, до побутових швейних машин підходять різні моделі лапок, тоді як для промислових необхідно підбирати конкретні пристосування. При цьому варто обов’язково звертати увагу на їх якість: термін служби та якість шва безпосередньо залежить від якості лапки.

Класифікація лапок за видами промислових машин

Промислові машини мають вузьку специфікацію та розраховані на виконання малого спектра завдань. Але в цілому продуктивність таких машин та швидкість виконання операцій значно перевищує можливості побутових моделей. Тому набори лапок та пристосувань для промислових швейних машин набагато різноманітніші та мають певну специфіку. Виходячи з видів промислових машин можна виділити наступну класифікацію лапок:

 • лапки для оверлока;
 • лапки для плоскошовних машин (розпошивальні машини);
 • лапки для петельної машини;
 • лапки для прямострочних машин.
Всі ці лапки відрізняються особливою формою та конфігурацією, що виключає використання оверлочної та трикотажної лапки на розпошивальних машинах та навпаки.

Класи швейних лапок

Лапки для прямострочних швейних машин можна класифікувати по типам операцій, тканини, яка використовується та виду шва. У свою чергу, кожен тип лапки може модифікуватися для полегшення виконання спеціалізованих швейних операцій. Лапки можуть виготовлятися з різних матеріалів (металева або тефлонова), відрізнятися одна від одної по конфігурації та формі. Розберемо найпопулярніші та часто використовувані види:

 • Лапки для різнофактурних тканин (лапка для шкіри, трикотажу, джинса та інших тканин). Вони виконані з урахуванням всіх особливостей матеріалу, що дозволяє прокладати якісний рівний шов без заломів, провисань та розтягування тканини.
 • Лапка для блискавок допомагає швидко та легко пришити застібку для одягу. Завдяки своїй конструкції, тканина щільно притискається до голкової пластині, що дозволяє легко відстежувати проходження шва.
 • Лапка для потайної блискавки. Особлива конструкція лапки дозволяє набагато полегшити та прискорити процес вшивання блискавки в шов вироба.
 • Крокуюча лапка для швейної машини застосовується для стьобання тришарових полотен з підкладкою різної товщини. Вона виступає в ролі верхнього просування, чіпляючи та рівномірно переміщаючи матеріал. Також, лапка має спеціальну направляючу, яка допомагає прокласти строчку рівно.


 • Крокуюча лапка для швейної машини


 • Лапка зиг-заг – одна з універсальних лапок, за допомогою якої можна виконати два види рядки: прямий та зиг-заг. Вона має широкий отвір, який дозволяє голці вільно рухатися в режимі “зиг-заг”. Також використовується при роботі подвійної голки.
 • Лапка для пришивання шнура має спеціальне поглиблення в підошві, яке допомагає прокладати шнур уздовж тканини у напрямку шва.
 • Лапка для підгинання (рубильник, лапка для підшивних операцій або лапка-равлик) захоплює необхідну кількість тканини, акуратно підгинає та подає в зону роботи голки, тим самим прискорюючи процес підгинання та мінімізуючи зусилля швачки. Буває різних розмірів, форми та виготовляється із різних типів матеріалів. Також можуть йти в комплекті з пристосуванням для підгинання низу.


 • Лапки та пристосування для промислових швейних машин


 • Роликова лапка мінімізує тиск на верхній шар виробу та переміщує матеріал для подальшого сточування. Як правило, використовується при роботі зі шкірою.
 • Лапка для відстрочки дозволяє прокласти рівну строчку паралельно краю матеріалу або вже прокладеного рядку. Існує в різних варіаціях: з подпружиненной підошвою (типу CR, CD, CL) і з обмежувачем (типу SP, P і т.д.).
 • Лапка для збірок має спеціальну конструкцію, яка призбирає тканину створюючи рюші, складки та збірки на тканини. З її допомогою можна зшивати два матеріали, формуючи на одному з них складки. Така лапка може мати кілька варіантів виконання та підходить для різних видів тканини (за винятком важких та надважких матеріалів).


Для виконання більш складних операцій, в комплекті до лапки потрібно підбирати додаткові пристосування.