Чек-лист якості пошиття виробу
Як визначити якість пошитої речі? Чи все ви правильно зробили при її пошитті або, все-таки, щось не врахували та забули. Такі питання часто мучать недосвідчених швачок, особливо, коли шиєш одяг на подарунок або на замовлення. Тому ми підготували чек-лист НАЙВАЖЛИВІШИХ моментів, на які варто звертати увагу при пошитті.
- Напрямок дольової нитки. Не дотримання напрямку дольової нитки веде до деформації та перекосу деталей, закручування швів та неправильній посадці виробу.
- Якість матеріалу. Затяжки, плями, дірочки та інші дефекти матеріалу при розкрої виробу необхідно відзначати та обходити.
- Підгонка деталей. Розбіжність малюнка на деталях, напрямки ворсу у ворсистих тканинах відразу ж впадають в очі, що позначається на якості пошитого виробу. Тому обов’язково стежте, щоб збігалися:
- горизонтальні смужки ліній та клітин;
- малюнок деталей кишень та поличок;
- напрямок малюнка на всіх деталях (якщо він є);
- напрямок ворсу кашеміру, вельвету та інших ворсистих тканин.
- Рівні рядки. Якщо у вас не виходить прокладання рівного рядка, скористайтеся одним зі спеціальних пристосувань для рівного рядка. Наприклад – лапкою-обмежувачем або магнітним обмежувачем. Обметувальні рядки також повинні йти рівно, на однаковій відстані від основного шва.
- Якість рядка. Стягнутість шва, зайва посадка однієї деталі щодо іншої буде крутити шви та деформувати посадку. Тому потрібно стежити за натягом шва під час роботи.
- Симетрія. Якщо на виробі є гудзики або декоративні елементи – вони повинні бути пришиті симетрично та на однаковій відстані, аж до 1 мм.
- Якість ВТО. Після прасування припуски швів повинні плоско лежати та при цьому не відображатися на лицьовій стороні. На виробі не повинно бути блиску від зайвого прасування або спалених ділянок від високої температури праски.