6 форм заточок швейних голок Schmetz для побутових машин


У початківців існує помилкова думка, що все голки однаково гостро заточені. Однак, якщо Ви уважно подивіться на кінчик голки, то побачите, що у різних типів голок – різні форми вістря. Компанія Schmetz випускає 6 форм заточок побутових голок, кожна з яких має свою галузь застосування.

Переконатися в цьому Ви можете самі, провевши невеликий експеримент. Візьміть джинсову тканину, голки «Microtex» та «Jeans» номер 110. Складіть джинсову тканину в декілька шарів та спробуйте проткнути її за допомогою голки «Microtex». Ви помітите, що для цього необхідно докласти трохи зусиль. Тепер проведіть такі ж маніпуляції, використовуючи голку «Jeans». В цьому випадку Вам знадобиться набагато менше зусиль для того, щоб проколоти матеріал. Причиною цього є те, що різні заточки голок мають різний вплив на матеріал: наприклад, закруглений кінчик зменшує опір тканих та трикотажних матеріалів, розсуваючи волокна точково проникає в тканину, тоді як ріжуче вістря акуратно прорізає матеріал.

Заточка побутових голок


Давайте детальніше розглянемо існуючі форми заточки голки Schmetz для побутових швейних машин.

1. Злегка закруглене вістря

Злегка заокруглене вістряие


Злегка закруглене вістря є стандартною формою заточки для більшості побутових голок. Така форма підходить для шиття багатьох видів матеріалів та виконання багатьох декоративних робіт. Таку заточку мають голки:

  • універсальна голка «Universal»;
  • голка «Super Universal»;
  • голка для відстрочування «Topstitch»;
  • вишивальна голка «Embroidery»;
  • голка для металізованих ниток «Metallic»;
  • голка з двома вушками «Double Eye»;
  • голка для мережки «Hemstitch»;
  • голка з бічним прорізом у вушці «Quick Threading».

2. Загострене кругле вістря

Загострене кругле вістря


Тонка, загострена форма вістря для точного проколювання дуже тонких або щільнотканних матеріалів та матеріалів з покриттям. Голки з таким вістрям створюють точні прямолінійні стежки, виключаючи стягування тканини. Таку заточку мають голки:

  • голка з тонким вістрям «Microtex».

3. Злегка закруглене вістря конічної форми

Злегка закруглене вістря конічної форми


Тонке вістря, конічної форми з легким заокругленням, без зусиль проникає в товсті шари тканини з наповнювачем, не пошкоджуючи матеріал. Це найкраща форма заточки для стьобання та клаптевого шиття. Таку заточку мають голки:

  • голка для стьобання «Quilting».

4. Невелике кулясте вістря

Невелике кулясте вістря


Така форма вістря легко розсовує трикотажні волокна, безпосередньо проникаючи у тканину. Це дозволяє голці проколоти матеріал, не пошкодивши його. Є найкращою формою заточки для вишивки. Таку заточку мають голки:

5. Середнє кулясте вістря

Середнє кулясте вістря


Така форма вістря більш закруглена в порівнянні з невеликим кулястим вістрям. Тому голки з такою заточкою можна використовувати для шиття більш грубого трикотажу, матеріалів з вмістом еластанових ниток типу «лайкра», а також середньої та важкої джинсової тканини. Таку заточку мають голки:

6. Вістря «лопатка» (LL)

Вістря «лопатка» (LL


Ріжуче вістря має поперечний лінзообразний перетин з розрізом під кутом до напрямку шва. Це забезпечує більш легке проникнення голки у шкіру та подібні до неї матеріали. Ця форма вістря призначена для виконання декоративних швів, злегка нахилених вліво. Таку заточку мають голки: