Як заправити швейну машинку?


Коротко та просто: як заправити швейну машинку?

Ви новачок у швейній справі та спантеличені тим, як правильно вставити голку у швейну машинку? Це, дійсно, дуже важливий навик, оскільки від нього залежить не тільки якість всієї роботи в цілому, а й ваша безпека.

Змінювати голку доводиться досить часто, і не тільки через її дефекти. Якщо майстриня шиє багато та використовує різні матеріали, тоді голки слід підбирати відповідно до типу тканини та товщини нитки. Допущені при цьому помилки можуть бути причиною поломки та несправного ходу голок, неякісних стібків або обриву нитки. Щоб уникнути подібного, необхідно уважно слідувати певному алгоритму дій.

Як правильно вставити голку у швейну машинку?

Головна умова – попередньо вивчити інструкцію про пристрій машинної голки та призначення її елементів (стрижня, потовщеної колби, вістря, вушка, довгого та короткого жолобків). Це допоможе уникнути багатьох проблем в роботі швейної машинки, адже в 90% випадків їх породжують саме помилки, допущені в момент встановлення голки.

Як вставити голку в швейну машинку
 1. Потовщена колба
 2. Стрижень
 3. Довгий жолобок
 4. Короткий жолобок
 5. Вушко
 6. Вістря
Отже, як поміняти голку у швейній машинці?

Рекомендуємо дотримуватися такої послідовності:

 • За допомогою махового колеса встановіть голку у максимально верхнє положення.
 • Опустіть лапку.
 • Притримуючи голку лівою рукою, правою треба послабити гвинт, який тримає голку.
 • Вийміть голку з отвору.
 • Пласку частину нової голки розгорніть до задньої сторони машинки та вставляйте голку, поки вона не торкнеться обмежувача.
 • Утримуючи голку лівою рукою, треба закріпити гвинт голкотримача.
Як заправити швейну машинку


 1. Махове колесо
 2. Котушечні стрижні
 3. Верхній направляч нитки
 4. Верхнйй направляючий важіль
 5. Гвинт голкотримача
 6. Направляч нитки
 7. Притискна лапка
 8. Шпулька
Компанія Schmetz пропонує величезний вибір побутових та промислових голок для швейних машин.

Як заправити нитку у швейну машинку

Якщо Ви швидко освоїли процедуру заміни голки, то, без сумніву, не менш успішно розберетеся в питанні, як вставити нитку в швейну машинку.

Насамперед, перевіримо шпульку. Якщо вона не потребує намотування, повертаємо її на місце та, встановивши котушку на котушковий стрижень, приступаємо до заправки нитки.

 • Поверніть на себе махове колесо, щоб підняти верхній направляючий важіль та голку.
 • Підніміть притискну лапку.
 • Нитку від котушки пропустіть через верхній направляч нитки, проведіть крізь натягувач (якщо такий є); потім через важіль направляча нитки опустіть до двох нижніх направлячів нитки.
 • Пропустивши нитку через направляч, вставте її у вушко голки в напрямку від себе та простягніть вниз через лапку.
 • За допомогою голкової нитки та поступового повертання махового колеса на себе, витягніть нижню нитку приблизно на 10 сантиметрів. Голкова нитка, опустившись у отвір голкової пластини, сама зачепить нитку з шпульки, і Вам залишиться лише злегка потягнути за голкову нитка. Ось і все!
Як заправити нитку в швейну машинку

Автоматизм та мінімум часу

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, незабаром Ви доведете до автоматизму дії обох процедур та зведете до мінімуму час, що витрачається на них. І, таким чином, вже не будете навіть замислюватися над тим, як поміняти голку або як заправити нитку у швейну машинку.