Вибір оверлока для домашнього використання

Процес шиття може бути не просто захоплюючим хобі, але при необхідності стати стабільним заробітком.

Для цього не обов’язково відкривати свій швейний цех або ательє – достатньо обладнати невелику майстерню вдома і займатися пошиттям та ремонтом одягу. Зрозуміло, що для різних видів швейних операцій потрібне спеціальне обладнання.

Швейна машина – це головний вид обладнання для всіх, хто займається шиттям. Крім нього існує безліч іншого швейного обладнання: оверлоки, коверлоки, розпошивальні та вишивальні машини.

Чи потрібен оверлок у домашній майстерні?

Подібний тип швейного обладнання необхідний для акуратної обробки країв виробів з різних матеріалів, запобігаючи їх обсипанню та розпусканню, що значно подовжує термін служби речей.

Перед придбанням оверлока для побуту важливо розібратися у його роботі та призначенні. Усі кравці знають, що краї багатьох матеріалів можуть обсипатися та розпускатися, що погіршує якість виробу. Важливо, щоб одяг виглядав акуратно ззовні та зсередини.

Оверлок – це краєобметочна машина, яка створює ідеальні краї виробів. Цей інструмент необхідний, як і швейна машина. Оверлок працює з кількома нитками, створюючи красиві шви та одночасно підрізаючи краї тканини.

Існують промислові та побутові оверлоки. Побутові оверлоки – це компактні пристрої з обмеженою кількістю функцій, що робить їх набагато дешевшими за промислові моделі.

Типи швів оверлоків та їх особливості

Важливо не плутати шви, що виконані на оверлоку зі швами, що імітують оверлочні шви на звичайній швейній машині.

Рядки бувають:

  • двониткові, що створюються за наявності конвертера, придатні для тонких та еластичних матеріалів;
  • триниткові, що найчастіше використовуються в домашніх умовах;
  • чотириниткові, придатні для обробки країв та зшивання деталей.

Недорогий оверлок для побутових цілей підходить для роботи з трикотажними матеріалами, які не тільки розпускаються але й легко розтягуються. Шов має бути еластичним та міцним.

Підбір оверлока для дому

Серед виробників, які пропонують якісні оверлоки для побуту, можна виділити бренд Brother – японський бренд, відомий якісним рольовим швом із високою частотою стібка.

Деякі додаткові можливості сучасних оверлоків включають:

  • автоматичне заправлення ниток, що особливо актуально у виробництві, де часто змінюються операції та нитки. У домашніх умовах можна самостійно заправляти нитки, користуючись вказівками з інструкції;
  • автоматичний контроль натягу ниток, який у дешевих моделях регулюється вручну, а у дорожчих – автоматично, залежно від матеріалу;
  • ниткообрізувач, що дозволяє обрізати нитку легким рухом руки без використання ножиць;
  • підсвічування робочої поверхні, що дозволяє бачити всі найдрібніші деталі роботи.

При роботі з оверлоком важливо вірно підбирати нитки та голки для різних видів тканин.

В інтернет-магазині голок SCHMETZ представлений великий вибір голок для промислових та побутових оверлоків.

Для роботи на своєму промисловому чи побутовому оверлоку завжди купуйте швейні голки лише перевірених виробників, наприклад, голки бренду SCHMETZ.

Ваші шви будуть рівними, красивими, міцними та надійними.