Як шити подвійною голкою?


Подвійна голка – це дві скріплені пластиковим фіксатором швейні голки з однією колбою. Встановивши таку голку, можна з легкістю виконувати рівний подвійний шов з зигзагоподібним виворотом, за допомогою якого, можна обробляти нижні підгини трикотажних виробів, робити відстрочки на джинсах, декоративні обробки виробів, виконувати растрочний шов, рельєфні рядки, стьобання виробів та навіть вишивати.

Класифікація подвійних голок для швейної машини

Класифікується подвійна голка, як і звичайна, за розмірами (від NM 70 до NM 100) та типу матеріалу. Крім цього, подвійні голки відрізняються відстанню між вістрями, яке варіюється:

  • від 1,6 до 4,0 – стандартне значення;
  • 6,0 та 8,0 – голки з особливо великою відстанню між вістрями.
Подвійні голки Schmetz для швейних машин


Компанія Schmetz випускає подвійні голки для таких типів тканин та швейних робіт:

Шиття подвійною голкою для швейної машини


Всі вони мають такі самі характеристики, як і відповідні одинарні голки. Тому для правильного підбору подвійних голок варто враховувати не тільки ширину отвору голкової пластини на Вашій швейній машинці, але і тип та товщину матеріалу, що буде зшиватися.

Як встановити подвійну голку?

Працювати подвійною голкою можна тільки на швейних машинах з широким голковим отвором (машини, які мають режим “зигзаг”). При цьому необхідно встановити перемикач вибору строчки на режим прямої строчки. У зворотному випадку, голка зламається, вдарившись об голкову пластину.

Встановлюється така голка, так само як і звичайна, після чого необхідно правильно заправити нитки. Для цього знадобиться дві невеликі котушки або шпульки з приблизно однаковим ступенем намотування. Нитки в котушках повинні бути однієї товщини та якості. Щоб шов не був занадто затягнутий та не обривався, після заправки необхідно послабити натяг верхніх ниток.

Під час заправки нижньої нитки, необхідно виконати такі самі маніпуляції, що і зазвичай. При цьому її натяг має бути трохи слабкіше ніж натяг верхніх, так як нижня нитка буде взаємодіяти з двома верхніми, утворюючи зигзаг. Також, варто звернути увагу на товщину нижньої нитки – для отримання якісного та красивого стібка, нижню нитку беруть на розмір менше ніж розмір верхніх.

Як правильно встановити швейну голку можна почитати в нашій попередній пораді: “Як заправити швейну машинку”.

Хитрощі під час шиття подвійною голкою

  1. Для того щоб в процесі роботи нитки не плуталися, котушки (шпульки) встановлюють в різному напрямку руху нитки.
  2. Якщо при роботі з трикотажем у Вас пропускаються стібки – спробуйте трохи опустити подвійну голку в голкотримачі, послабивши гвинт. Це допоможе, якщо Ви використовуєте універсальну подвійну голку для зшивання еластичного матеріалу. Така проблема не виникне, якщо Ви замінете голку на “Twin stretch”.
  3. Швидкість шиття подвійною голкою на швейній машинці впливає на якість строчки, тому радять працювати не надто швидко.
  4. Якщо тканина між рядками збирається “горбком” варто послабити натяг нижньої та верхньої нитки.