Як шити вироби із шкіри на швейній машинці


Шкіра – міцний та гнучкий матеріал зі щільною структурою та приємною текстурою. Завдяки своїм якостям одяг, аксесуари та прикраси зі шкіри служать довго, виглядають стильно та оригінально. Однак, робота з таким матеріалом досить трудомісткий та кропіткий процес, який вимагає додаткових умінь та знань. Якщо Ви збираєтеся працювати зі шкірою, ми підготували кілька порад, як шити вироби зі шкіри на побутовій швейній машинці так, щоб строчка вийшла красивою, а вироби служили довгі роки.

Як шити шкіру, який голкою шити шкіру


Перед тим, як приступити безпосередньо до технології пошиття шкіри, необхідно враховувати нюанси матеріалу:

  • Для різних видів виробів потрібно використовувати різну шкіру: для одягу береться м’яка шкіра, для сумок та аксесуарів найкраще використовувати товсті види шкіри.
  • Розмітка для викрійки на шкірі наноситься гелевою або спеціальною ручкою.
  • Парні деталі викрійки зі шкіри або замші необхідно кроїти в одному напрямку. Шкіра тягнеться по-різному в різних напрямках, а від напрямку ворсу у замші залежить відтінок виробу.
  • Ні в якому разі не наживляйте і не сколюйте деталі виробу шпильками. Проколи на шкірі залишають сліди, які буде видно на готовому виробі. Для цього використовуються скріпки.
  • Розрізати шкіру необхідно спеціальним розкрійним ножем для шкіри або ножем, що кушнірує. Звичайні розкрійні ножиці швидко затупятся.
  • Прасувати шкіру гарячою праскою з парою не можна. Прасується шкіра з виворітного боку через суху тканину негарячою праскою. Занадто гаряча праска може зіпсувати матеріал, змінивши його властивості.
Всі ці правила необхідно знати та дотримуватися у своїй роботі.

Шиття шкіри на машинці


Варто відзначити, що побутова швейна машина може зшивати тільки не товсту шкіру, приблизно 1-1,5 міліметра товщиною. Більш щільні сорти, з яких шиють ремені та сумки, можуть вивести Вашу машину з ладу. Тому рекомендується такі вироби шити вручну або на промисловій швейній машині для шкіри. Для того, щоб процес шиття шкіри пройшов без пригод, необхідно укомплектувати та правильно налаштувати швейну машину.

Технологія пошиття шкіри

  • Якою голкою шити шкіру? Для шиття шкіри на машинці не можна використати звичайні трикотажні голки. Для того, щоб голка з легкістю проткнула шкіру, необхідно використати спеціальні голки для шиття шкіри (у компанії Schmetz це голки “Leder”). Такі голки мають більшу міцність та мають спеціальне різжуче вістря у формі лопатки з нахилом 45 градусів. Завдяки такій формі голка акуратно прорізає шкіру не ушкоджуючи її. Таким чином, створюються акуратні, злегка втоплені стібці з нахилом вліво. Якщо під час роботи голці не вдається прорізати отвір, Ви можете встановити голку більшого розміру або ж замінити матеріал на більш тонший.
  • Нитки для шкіри. У роботі зі шкірою використовуються тонкі та в той же час міцні синтетичні нитки. Найчастіше для роботи з шкірою використовують нейлонові та поліефірні нитки. Також, для сточування деталей підійдуть лляні та бавовняні нитки.
  • Довжина стібка. При пошитті шкіряних виробів крок рядка швейної машини не має бути занадто частим. У зворотному випадку виріб втратить свою довговічність та в процесі носіння може розірватися в області шва. Оптимальна довжина стібка для шкіри 3-5 мм.
  • Лапка для шкіри. Для хорошого ковзання та просування матеріалу під час шиття шкіри на швейній машинці рекомендується використати спеціальну тефлонову або роликову лапку, а також верхній транспортер. Якщо відповідної лапки немає, можна покласти поверх шкіри кальку або тонкий аркуш паперу. Це зменшить тертя.
  • Нижнє просування. Для кращого зчеплення нижнього просування зі шкірою рекомендується підвести зубчасті рейки транспортера вище. Якщо труднощі з просуванням не зникли, можна злегка відбити шкіру молотком, зменшивши цим її товщину або нанести на поверхню шкіри мильний розчин або присипку.
Технологія пошиття шкіри