ТОП 10 швейного приладдя для початківців


На ринку товарів для рукоділля існує величезна кількість інструментів та пристосувань для шиття, які покликані спрощувати та прискорювати роботу швачки. Усі вони корисні, але не усі потрібні. Особливо якщо йдеться про початківця. Тому, щоб не заплутатися в цій різноманітності, ми склали список приладдя для шиття, яке знадобиться кравцю-початківцю. У список ми не включили швейни машинку та праску, наявність яких також ОБОВ’ЯЗКОВО!

Швейні приладдя

1 ШВЕЙНІ ГОЛКИ

Спершу швачці треба обзавестися декількома наборами швейних голок:
  • голки для ручних робіт застосовуються для зметування деталей, а також виконання ряду інших ручних робіт. Для того, щоб працювати з різними видами тканин, Вам знадобляться голки різної товщини та довжини.
  • машинні голки. Від правильно підібраної машинної швейної голки залежить якість шва та майбутнього виробу.
Існує величезна кількість голок для побутових швейних машин різного застосування, але більшість з них Вам поки не знадобиться. Тому спершу ми рекомендуємо придбати спеціальний набір Schmetz COMBI BOX, який включає:
  • 4 універсальні голки NM 70, 80 та 90;
  • 2 голки “Jeans” NM 90 та 100 для обробки джинсових матеріалів;
  • 2 голки “Stretch” NM 75 та 90 для еластичних матеріалів;
  • 1 подвійна голка “Twin Universal” з міжголковою відстанню 2,0 мм для обробки зрізів виробів або декоративних робіт.
Інші варіанти наборів дивіться на нашому сайті або уточнюйте у менеджерів по телефону.

Швейні інструменти

2 ШВЕЙНІ НИТКИ

Підібрати правильні швейні нитки – мистецтво, яке можно осягнути з досвідом. Як правило, їх треба підбирати під матеріал майбутнього виробу, звертаючи увагу не лише на колір, але і на товщину та склад нитки. Так до бавовняних виробів підійдуть бавовняні нитки, а до синтетичних – полиэстровые. Також обов’язково звертайте увагу на якість нитки! Вона мають бути міцної, однакової товщини по усій довжині та з рівномірним забарвленням.

Окрім цього для виконання різних робіт використовуються різні види ниток. Як їх правильно вибрати, можна почитати на нашому сайті в розділі Поради

3 САНТИМЕТРОВА СТРІЧКА

Для зняття мірок з фігури використовується сантиметрова стрічка. Без цього інструменту для шиття жоден кравець не уявляє своєї роботи. При її виборі варто звертати увагу на розмітку стрічки. Вона має бути чітко нанесена з двох сторін та розпочинатися з нуля. Це допоможе Вам уникнути неточностей при роботі в майбутньому.

4 ПАПІР ДЛЯ ВИКРІЙОК

Для побудови та моделювання викрійок Вам знадобиться спеціальний папір:
  • міліметрівка має спеціальні розмітки, що дозволяє легко розрахувати необхідний розмір майбутньої викрійки.
  • калька – напівпрозорий папір для моделювання викрійок.
  • щільний папір або картон використовують для зберігання готових викрійок. З цією метою готову або покупну викрійку обов’язково переносять на щільний папір.
Увесь папір для викрійок продається в рулонах, що дуже зручно.

5 ШВЕЙНІ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ РОЗМІТКИ ТКАНИНИ

Існує величезна кількість інструментів для розмітки тканин. Підбираються вони індивідуально, залежно від звичок та переваг кравця. Проте, найпопулярнішим залишається наступне кравецьке приладдя:
  • Крейда. Сучасна кравецька крейда має трикутну або прямокутну форму із загостреними краями. Віна не бруднить руки та легко наноситися на тканину. При цьому зустрічається крейда, яка зникає при дії пари.
  • Мило – перевірений роками спосіб розмітки тканини. Перед нанесенням ліній на тканину мило необхідно заточити. Тоді лінії виходять чіткими та тонкими.
  • Зникаючий маркер застосовується на тонких тканинах та швидко зникає під впливом води.
Про переваги тих або інших швейних інструментів для розмітки ми розповідали тут: Огляд інструментів для розмітки тканини

6 КРАВЕЦЬКІ НОЖИЦІ

В арсеналі кожної швачки обов’язково має бути декілька наборів ножиць :
  • для вирізання паперових викрійок;
  • для розкрою тканини;
  • для дрібних швейних робіт;
  • для обрізання ниток.
Але не лякайтеся! Спершу Вам знадобляться одні хороші ножиці для розкрою та ножиці для обрізання ниток (сниппеты). Головною відмінною рисою ножиць для розкрою є їх зігнута форма. Ручки таких ножиць розташовані під кутом до лез, що дозволяє кроїти тканина, не підіймаючи її із столу.

І пам’ятаєте, ножицями для розкрою не можна різати папір, нитки, пластик та інші матеріали, окрім тканини! Так вони швидко затуплятся та будуть зажовувати тканину.

А як вибрати ножиці для шиття ми говорили в попередніх порадах. Широкий асортимент кравецьких ножиць Kretzer (Німеччина) Ви знайдете на нашому сайті.

Інструменти та пристосування для шиття

7 РОЗПОРЮВАЧ

Розпорювач легко видаляє невдалі машинні та непотрібні ручні шви. Крім цього його можна використовувати для акуратного прорізання отворів петель без пошкодження закріплюючих стібків.

8 НАБІР ШПИЛЬОК

Без шпильок не обійтися жоднії швачці. Цей швейний інструмент незамінний при розкрої та підходить для швидкої фіксації викрійки на тканині. Вони бувають повністю металевими або з круглим пластиковим кульками. При цьому варто звертати увагу на стан вістря шпильки. Якщо вона затупилась – замініть на нову та не використовуйте більше.

9 НАБІР ДОДАТКОВИХ ШПУЛЬОК

Купуючи кілька додаткових шпульок, Ви економите час на постійній зміні ниток. Просто намотайте часто використовувані нитки на змінні шпульки та міняйте їх в залежності від необхідності.

10 КРАВЕЦЬКІ ЛІНІЙКИ

Крім цього списку, спростити та прискорити Вашу роботу допоможуть кравецькі лекальні лінійки та магнітні лінійки-обмежувачі. Завдяки своїй багатофункціональності та великому вибору всіляких форм лекальні лінійки стануть незамінним помічником при побудові будь-яких викрійок. Тоді як магнітний обмежувач допоможе прокласти рівну строчку на будь-якій відстані від краю матеріалу.