оксамит

Оксамит у швейній справі: робота з оксамитом та його особливості

Оксамит використовується для виготовлення різноманітної текстильної продукції, яка завжди буде відрізнятися престижним та красивим зовнішнім виглядом.

Виробництво тканин з бархату має два способи:

петельний: з в’язаного плетіння витягуються та розрізаються окремі петлі;

розрізний: два полотна, з використанням саржевого та полотняного плетіння, поєднуються. З’єднуються однією ниткою, після цього нитка перерізається та утворюється ворс.

Для успішного створення виробів із цього матеріалу необхідно врахувати його унікальні особливості. Найчастіше оксамит використовують для пошиття вечірнього вбрання, офіційних костюмів. Оксамит можна застосовувати в повсякденному одязі для створення кишень, комірів, декорування блуз, суконь.

Характерні особливості оксамиту:

1. Матеріал з ворсом, що виступає: довжина 1-3 мм.

2. Існує кілька різновидів оксамиту залежно від типу основи. Це можуть бути тканини на вовняній, бавовняній, віскозній, шовковій, синтетичній основі. Початківцям краще починати працювати із синтетичною основою, тому що вона містить лайкру, тому тканина буде більш пружна та еластична.

3. Оксамит візуально збільшує обсяг фігури. Рекомендується мінімізувати кількість виточок, швів. Для того, щоб почати шити вироби з оксамиту, вам не потрібно використовувати спеціальні швейні машини. Звичайної побутової швейної техніки цілком достатньо. Важливо вірно підібрати витратні матеріали: систему та номер швейних голок, лапки, нитки, всі ці нюанси гарантують якісні шви.

Особливості роботи з матеріалом:

декатирування: використовується для натуральних видів оксамиту, допомагає надати тканині необхідної форми та структури. Декатирувати можна різними методами: занурювати тканину в гарячу воду або відпарювати праскою;

розкрій: рекомендується кроїти оксамит в один шар, щоб уникнути зсування;

підбір голок та ниток: використовуйте тонкі голки та нитки, особливо якщо оксамит містить еластан. Якщо ви шиєте виріб із синтетичного оксамиту, то слід врахувати, що він містить лайкру. Тому підбирайте голки, призначені для еластичних матеріалів;- лапки: краще використовувати лапку що крокує або тефлонову лапку, щоб запобігти ковзанню оксамиту та забезпечити більш рівномірне пошиття;

стібок: довжина від 3 – 3,5 мм для створення міцного та акуратного шва;

обробка краю: оксамит належить до типу тканин, що обсипається, тому обов’язково обробляйте край;

зшивання та прорізування петель: через те, що розпороті місця вже не вдасться виправити, то важливо ретельно зшивати всі деталі. Для прорізування петель важливо підкласти органзу;

прасування: прасувати оксамит слід особливо обережно, щоб уникнути тиску, який може зам’яти ворс. Кращий спосіб – підкласти схожу оксамитову тканину ворсом вгору, зверху – вкласти новий виріб, але вже ворсом донизу. Найкраще використовувати вертикальне відпарювання для збереження якості ворсу.

Основні типи оксамиту:

1. Шифон оксамит: повністю натуральна основа з шовку, має блиск і м’який ворс.

2. Сизаль оксамит: виробляється петельний способом, що надає йому неповторної текстури.

3. Багіра: є міцною та щільною тканиною з низьким рівнем м’якості.

4. Деворе: являє собою комбінацію натурального та синтетичного шовку (віскози), при цьому натуральна тканина використовується як основа.

5. Перламутр: оксамит із блиском і гарними переливами кольору.

Якими побутовими голками шити вироби з оксамиту?

Для пошиття виробів з оксамиту найкраще використовувати наступні голки та номери:

– голки (STRETCH) система 130/705 H-S, розмір NM №75, NM №90. Голки мають середнє кулясте вістря. Спеціальна конструкція голки виключає пропуск стібків;

– голки (UNIVERSAL) система 130/705 H, розміри від №M №70 до №M90.

Голки мають заокруглене вістря для легкої обробки численних видів матеріалів. Всі вказані голки та інші системи представлені в інтернет-магазині Schmetz. Менеджери магазину підберуть необхідні системи під ваш тип тканин.