Історія створення швейної машини: історичний огляд створення та розвитку швейної машини
Сучасне швейне обладнання поєднує в собі: високу продуктивність, функціональність, компактність, легкість у використанні, адаптивність. Але так було не завжди. Протягом тривалого часу механізація швейного процесу залишалася слабкою ланкою, хоча до XVIII століття вже було оптимізовано виготовлення ниток, ткацтво. Справа залишилася за самим процесом шиття.
Як це відбувалось?
У щоденниках Л. да Вінчі збереглися креслення механізмів першої швейної машини, але вони не були реалізовані. Перша машина для шиття була запатентована в 1790 англійцем Т. Сентом, хоча робочу модель вдалося створити тільки в наступному столітті. Попри принципові відмінності від сучасних моделей та часті злами, машина Сента була технічно модернізована. Вона була призначена для шиття взуття, шила однією ниткою з ручним приводом. Самі стібки виконувалися переміщенням голки, а не тканини, як в сучасних моделях.
Машина для однониткового ланцюгового стібка була придумана французьким винахідником Б. Тімоньо, але такі машини все одно не отримали популярності.
Перша швейна машина човникового стібка була розроблена та запатентована у 1845 році американцем Е.Хоу. Вона повністю відрізнялася від попередніх версій. Тканина розміщувалася вертикально та переміщалася тільки вперед.
Ця машина була зручною у використанні, але деякі кравці бачили в ній загрозу, оскільки машина могла їх повністю замінити. У 1850 році швейні машини були вдосконалені завдяки технічній роботі А. Вільсона та І. Зінгера. Моделі їх швейних машин мали вертикальне просування і тканина проходила по горизонтальній платформі.
Для переміщення тканини використовувалися зубчасті колеса та пластини. Ці швейні машини були практично такими, як і сучасні.
З 1930-х років розпочалося активне зростання створення швейного обладнання.
Машинобудівні заводи стали випускати швейні універсальні машини, які використовувалися для пошиття великої кількісті виробів, попри різноманітність матеріалів та їх товщину. Внаслідок кропіткої та монотонної роботи співробітники часто втомлювалися. Для полегшення деяких процесів, таких як маркування пройм та обточування бортів, було створено спеціальне швейне обладнання.
Сучасний аспект
Сучасне швейне обладнання відрізняється автоматизацією. Особливості швейних машин: автоматичне обрізання ниток, підйом та опускання швейної лапки, а також контроль за обривом нитки. Машини-напівавтомати виконують різні завдання: подачу матеріалів в зону пошиття, автоматичне видалення залишків після закінчення операції.
Сучасні швейні машини, автомати, оверлоки відрізняються легкістю у використанні.
Навіть новачки у швейній справі можуть працювати на них.