Догляд за швейною машиною


Як і будь-яка інша техніка, швейна машина вимагає правильного догляду, від якого напряму залежить термін її служби. Чим ретельніше Ви будете стежити та доглядати за Вашою помічницею, тим довше та надійніше вона прослужить. Кожна машина має свої специфічні особливості, і перед тим, як приступити до роботи, необхідно як слід вивчити інструкцію, що додається. В ній компанія-виробник вказує всі рекомендації, яких варто дотримуватися для тривалої експлуатації машини. Але незалежно від моделі всі швейні машинки потребують догляд.

Правильне зберігання

Догляд за швейною машиною


Після закінчення шиття, підкладіть шматочок щільної тканини, наприклад джинси, під лапку та опустіть голку. Це допоможе запобігти попаданню пилу в отвір голкової пластини. Приберіть машину в спеціальний чохол, який також захистить від пилу.

Чистка

Навіть при строгому дотриманні правил зберігання та чистоті, під час експлуатації в механізмі швейної машинки накопичується пил, ворсинки та залишки тканини. Тому просто протерти голкову пластину та регулятори серветкою – замало! Як же почистити швейну машину? Для цього Вам знадобиться:

  • викрутка – для від’єднання голкової пластини та відкриття доступу до внутрішніх деталей машини;
  • жорстка та м’яка щіточка для очищення деталей від пилу та пуху;
  • сухі серветки – для протирання деталей від залишків машинного масла;
  • пінцет – допоможе дістати залишки ниток та ворсинок;
  • довга голка для витягування бруду з поглиблених, важкодоступних місць.
Чистить та змащування швейної машини


Перед тим, як приступити до очищення швейної машини, вимкніть її від системи живлення та зніміть голку. Відкрийте пластиковий кожух, відкрутіть гвинти кріплення голкової пластини та розберіть човник згідно з інструкцією до Вашої машині. В першу чергу, зверніть увагу на бруд, який скупчився між голкової пластиною та транспортними рейками просування. Його необхідно прибрати за допомогою жорсткої щітки та голки. При цьому голку необхідно використовувати тільки тупим кінцем, щоб не пошкодити деталі.

Всі знімні деталі, човник та його гніздо, очистіть від пилу щіткою, видаліть залишки масла, бруду та іржу сухою серветкою, після чого поставте голкову пластину на місце та закрийте кожух. Ні в якому разі не використовуйте вологі серветки та ганчірки. Поява вологи може стати причиною іржі в механізмі.

Як почистити швейну машинку


При правильному зберіганні проводити таку процедуру рекомендується раз на місяць. Якщо ж Ви часто працюєте з трикотажем, вовняними тканинами та іншими матеріалами, що залишають після себе багато ворсинок, проводити чистку необхідно частіше. Якщо ж швейна машина довго стоїть без діла, необхідно проводити профілактичну чистку раз на півроку.

Змащування швейної машини

Після очищення проводиться змащування всіх обертових та тертьових деталей внутрішнього механізму відповідно інструкції до Вашої машині. Для цього використовується тільки спеціальне машинне масло, яке можна купити в швейних магазинах.

Змащування швейної машини


Влийте кілька крапель олії в точки змащення, зазначені в інструкції (підійміть пластиковий кожух якщо необхідно), та зробіть кілька оборотів махового колеса на себе. Це дозволить маслу краще розподілитися по деталях. Після цього візьміть невеликий шматочок м’якої тканини та підкладіть під лапку, опустивши голку. Залиште так на деякий час, щоб тканина ввібрала в себе надлишки масла. Як часто змащувати швейну машинку? Деякі сучасні швейні машини не потребують мастила, вся ця інформація вказується в інструкції. Як правило, частота нанесення мастила залежить від того, як часто Ви шиєте на своїй машинці. Якщо під час шиття Ви почали чути шум та стукіт металу – обов’язково змастіть машину. Систематична змащування дозволить зберегти справність механізму та безшумність роботи швейної машини.