Чому швейна машинка рве нитку?


Напевно, кожна швачка стикалася з проблемою обриву нитки. І все начебто нічого, заправив нитку наново та починаєш шити далі. А якщо подібне станеться в роботі з контрастним декоративним рядком? Чи куди гірше ситуація: нитка почнає рватися часто? Таке шиття точно не принесе ніякого задоволення та перетворить Вашу працю на справжню муку. Але, не поспішайте відразу ж викликати майстра! Можливо, причина, чому рветься нитка в швейній машинці, лежить зовсім на поверхні, та Ви зможете вирішити її самостійно. Наприклад, швейну машину треба просто змастити та почистити човник і деталі верхнього натягувача від пилу, що скупчився в них, та залишків нитки. Перерахуємо найпоширеніші причини обривів верхньої та нижньої нитки та варіанти їх рішення.

Не відрегульований натяг верхньої нитки

Невірно налагоджений натяг верхньої нитки – одна з головних причин її обриву. При сильно затягнутому натягувачі, нитка просто не витримує високого навантаження і обривається. Тоді, як слабкий натяг та свободна нитка утворює занадто велику петлю, яку човник затягує в паз та обриває. Саме тому, регулювати натяг верхньої нитки необхідно при кожній заміні нитки, голки або переході на інший вид тканини.

Швейна машинка рве верхню нитку

Використання неякісних ниток

Ще однією досить поширеною причиною, чому рветься верхня нитка в швейній машинці, являється використання неякісних “кручених” ниток. Пухнаста, розкручена нитка під час проходження через матеріал плутається і, як правило, обривається. Це ж правило відноситься і до старих бавовняних ниток, які дісталися Вам у спадок з бабусиної скриньки. Тому, перед тим, як приступити до шиття, обов’язково підберіть якісну нитку, оглянувши її на наявність вузликів та деформацій.

Неправильно встановлена чи підібрана голка

В усіх швейних машинах, незалежно від марки виробника, голка встановлюється до упору, так щоб довгий жолобок дивився у бік натягувача нитки. Якщо ж голка встановлена неправильно, при шитті, нитка буде тертись об тканину поступово надриваючись.

Також варто пам’ятати, що для роботи з різними видами тканини необхідно використати голки та нитки певного типу. Особливо, це важливо враховувати при шитті трикотажних тканин. Якщо не використовувати еластичну нитку та голку “Stretch” при роботі з ними – обов’язково з’являться пропуски рядка та часті обриви нитки.

Весь асортимент побутових голок Schmetz та їх застосовувана до різних матеріалів можна подивитися тут.

Розмір (номер) голки завжди повинен відповідати товщині матеріалу, що зшивається та номеру нитки. При роботі на великій швидкості, товста нитка може почати забиватися у вушку голки, лохматится та рватися. Така ж ситуація буде при роботі тонкою голкою з товстим матеріалом.

Неполадка чи бракована голка

Голка, як і інші деталі машини, мають властивість зношуватися. Затуплена, викривлена або пошкоджена голка є частою причиною розриву ниток під час роботи. При викривленні голка торкається отвору голкової пластини або чіпляється за частини машини, що виступають. В результаті цього верхня нитка перетирається та рветься. Занадто заточені краї вушка у бракованої голки, також можуть бути причиною того, чому швейна машинка рве верхню нитку. Тут рішення тільки одне – заміна голки на нову.

Деформації голкової пластини

В процесі експлуатації на голковій пластині можуть утворюватися щербинки та мікросколи, які стають причиною не лише обриву нитки, але і пошкодженню тканини. Не завжди такі дефекти можна помітити неозброєним оком, тому краще взяти лупу та придивитися. Якщо зубці є – їх можна усунути за допомогою наждачного паперу або навіть пилки для нігтів.

Неполадки шпульного ковпачка

Нитка може обриватися через неполадки в роботі шпульного ковпачка. В процесі тривалої експлуатації на шпульному ковпачку можуть утворитися щербинки в місці тертя нитки, які згодом, її обривають. Гвинт шпульного ковпачка, що стирчить або не підходить за розміром – одна з поширених причин обриву.

І як правило, часта причина обриву нижньої нитки – заплутана нитка у шпульці або неправильно встановлена шпулька в шпульний ковпачок.

Неполадки шпульного ковпачка


Якщо розв’язати проблему, чому рветься нитка в швейній машинці, самостійно не виходить, краще всього – звернутися до майстра. Можливо, причина в поломці внутрішніх деталей машини або неправильній установці змінних деталей.