Чому швейна машина пропускає стібки?


Пропуски урядку – одна з найпоширеніших проблем з якою, напевно, стикалася кожна швачка. Причиною її виникнення можуть виступати абсолютно різні чинники, визначивши які можна легко вирішити це завдання. Так чому ж швейна машина робить пропуски? Давайте розберемо найпоширеніші джерела цієї проблеми.

Причини пропуску стібків

Неправильно підібрана голка

Одна з найпоширеніших причин не лише пропуску стібка, а і пошкодження матеріалу являється неправильно підібрана голка, яка не відповідає типу виконуваних робіт або виду матеріалу.

Для роботи з різними матеріалами краще всього використати універсальну голку. Якщо Ви працюєте з певними видами тканини, такими як трикотаж, джинс або інші специфічні матеріали, слід підбирати спеціальні голки, конструктивні особливості яких націлені на полегшення процесу проходження нитки в тканині. Правильна голка з легкістю прошиватиме матеріал, створюючи досить велику петлю-напуск, яку зміг би захопити носик човника і утворити стібок.

Компанія Schmetz пропонує великий асортимент голок для побутових швейних машин для різних типів тканини.

Швейні голки Schmetz

Номер голки не відповідає товщині матеріалу

Для отримання красивого рівного рядка без пропусків, номер голки необхідно підбирати відповідно до товщини матеріалу. Дуже тонка голка при роботі з щільним матеріалом не здатна проколоти в нім отвір та утворити петлю, тоді як товста голка, при обробці легких матеріалів розтягує волокна тканини, затягуючи їх вниз, перешкоджаючи формуванню стібка.

Під час купівлі голки завжди підбирайте найменший номер голки, відповідний для використовуваного матеріалу. Також, обов’язково встановлюйте голку правильно – в голкотримач до упору (у деяких особливо складних випадках її можна трохи опустити).

Номер голки не відповідає товщині матеріалу

Неправильна товщина швейних ниток

Товщина нитки завжди повинна відповідати номеру голки. Застосування товстої нитки в маленькій або особливо тонкій голці ускладнить її проходження через матеріал, що викличе утворення непотрібних петель та прояву пропусків в рядку. До того ж сильне тертя об голкове вушко приведе до частого обриву нитки та пошкодженню голки.

Проблеми у формуванні якісного стібка можуть виникнути і при використанні неякісної “крученої” нитки. У роботі такі нитки поводяться як гумка, постійно утворюючи вузлики і як результат – деформована петля-напуск, за яку не може вхопиться носик човника.

Стара, затуплена голка

Як і будь-яка річ, швейні голки мають властивість зношуватися. Якщо голка працює досить довго та жодних видимих проблем з нею немає, але швейна машинка не робить рядок та часто обривається нитка – пора її міняти. Деформації, зігнута або затуплена голка – одна з часто виникаючих причин, чому машинка пропускає стібки.

Використання голки з неправильною колбою

Деякі швачки можуть встановити в побутову швейну машину голку іншого типу: з колбою меншого діаметру або з круглою колбою, як для промислових машин. Така неуважність обов’язково викличе пропуски стібків, петляння голки на виході та інші деформації шва. Щоб такого не траплялося, встановлюйте у Вашу машину тільки ті голки, які вказані в інструкції до неї.

Швейні голки Schmetz з різноманітно колбою

Зміни в голковій пластині чи слабо затягнута притискна лапка

Голкова пластина бере участь у формуванні стібка нарівні з голкою та човником. Деформований або занадто великий отвір голкової пластини також є причиною появи пропусків в рядку: при роботі швейної машини матеріал продавлюється вниз разом з голкою, перешкоджаючи проходу нитки та утворенню необхідних петель. Така ж проблема виникає при слабкому натягненні тканини притискною лапкою, тому обов’язково варто перевіряти чи правильно встановлена лапка, а при необхідності її натиск треба посилити.

Якщо усі вищеперелічені причини були виключені та Ви повністю впевнені у відповідності голки, ниток і тканини, але машина все ще пропускає стібки, варто звернути увагу на саму машинку. Можливо її треба добре почистити та змастити, а в деяких випадках – викликати фахівця! Іноді причина криється в ушкодженні човникового гнізда або порушенні налаштувань внутрішніх механізмів, що відповідають за рух голки ти притягування нитки. Усунути такі ушкодження можуть тільки досвідчені майстри.