Чому петляє швейна машинка: причини та їх рішення


Поява петель у рядку – найпоширеніший дефект в роботі швейних машин, особливо старих машин типу “Чайка”, “Подольск”, “Зінгер”, тощо. Петлі в рядку можуть бути постійними або з’являтися періодично. Як правило, при постійному петлянні рядків досить відрегулювати натяг верхньої нитки та перевірити заправку нижньої. Періодичне петляння рядків може бути викликано утворенням щербин або скупчення сміття на шляху проходження нитки. Така перешкода злегка “пригальмовує” нитку, утворюючи надлишок нитки під час затягування стібка. І, щоб виявити його, необхідно уважно оглянути машину на шляху проходження верхньої та нижньої нитки.

Машинка петляє


Далі ми детально розглянемо найбільш ймовірні причини петляння швейної машинки, а також шляхи їх вирішення.

Чому петляє нижня нитка у швейній машинці

Поява петель на верхній стороні матеріалу під час шиття сигналізує про те, що нижня нитка петляє. Це може бути викликано кількома причинами, основними з яких є:

  • Нерівномірно накручені нитки в шпульці сприяють такому ж нерівномірному її розмотуванню, через що машинна строчка починає петляти. Ця проблема виникає при недбалому ручному намотуванні ниток на шпульку та легко вирішується. Для цього необхідно взяти нову шпульку (або розмотати стару) та скористатися спеціальним пристроєм для рівномірного намотування.
  • Слабкий натяг нижньої нитки викликан слабким приляганням пластини або неврегульованим човниковим пристроєм. При заміні нижньої нитки на більш товсту або тонку, обов’язково відрегулюйте човник. Нижня нитка повинна виходити з шпульного ковпачка з невеликим натягом. Якщо ж кінець нитки ходить вільно, необхідно затягнути болт кріплення пластини за допомогою викрутки.
  • Використання занадто слизького матеріалу, не призначеного для шиття на цій машинці або з застосуванням невідповідних ниток. Для того, щоб подібних ситуацій не виникало, слід вивчити або звіритися з інструкцією із застосування швейної машини.
  • Дефекти в роботі шпульки або її знос. Якщо жоден з попередніх способів не допоміг вирішити проблему, чому петляє нижня нитка, це означає, що справа в несправності шпульки. Після заміни шпульки обов’язково перевірте справність роботи машини. Якщо це не допомогло – зверніться до фахівця.
Петляє нижня нитка

Петляє верхня нитка

Утворення повітряних петель на виворітній стороні матеріалу говорить про петляння верхньої нитки. Існує безліч причин виникнення дефектів рядка, але, як правило, поява петель може виникнути з наступних причин:

  • Надмірно затягнута або ослаблена, аж до провисання, верхня нитка. Як результат – верхня нитка не втягується повністю в стібок, та внизу з’являються петлі. На регуляторі натягу збільште або, відповідно, зменшіть натяг верхньої нитки.
  • Скупчення ворсинок, пилу та волокон тканинних залишків на шляху проходження верхньої нитки (в регуляторі натягу верхньої нитки). Якщо своєчасно не проводити чистку швейної машини, а саме шайби регулятора натягу та човникового механізму – це може стати причиною петляння швейної машинки. Дізнатися про правильний догляд за швейною машинкою можна в нашій попередній статті.
  • Знос пружини ковпачка шпульки перешкоджає проходу верхньої нитки, утворюючи петлі в рядку. Як правило, дефект рядка усувається шляхом заміни деталі на нову.
  • Невідповідність номера голки розміру нитки. Занадто товста нитка не зможе безперешкодно проходити у вушко тонкої голки, тому обов’язково варто стежити за відповідністю розміру нитки номеру голки.
  • При виявленні видимих ​​несправностей нитковтягувача, найкраще звернутися за допомогою майстра по ремонту швейних машин.
Швейна машинка петляє знизу