9 причин поломки швейної голки та їх вирішення


Поломка голки в швейній машинці – ще одна поширена проблема з якою стикається швачка. Частенько, вона викликана неправильним налаштуванням швейної машини або підбором швейної голки. Також причиною, що часто зустрічається, чому швейна машина ламає голки, є знос та деформація однієї або декількох функціональних деталей. Як правило, відладка або заміна зіпсованої запчастини дозволяє розв’язати проблему поломки голки. Давайте розглянемо найпоширеніші причини поломок та способи їх вирішення.

Причини поломки голки в швейній машині


  1. Невірно відрегульований натяг верхньої нитки.
  2. При сильно затягнутому верхньому натягувачі нитка створює грубу дію на голкове вушко, яке з часом протирає волокна нитки. Міцні нитки здатні зігнути та навіть зламати голку.

    Вирішення: Відрегулюйте натяг верхньої нитки так, щоб, при висмикнутій нитці з вушка голки та опущеній лапці, її можна було з невеликим зусиллям протягнути рукою. Після ручної відладки, натяг східчасто корегується в рядку, до вірного переплетення верхньої та нижньої нитки точно в середині тканини.

  3. Голка встановлена неправильно.
  4. Якщо швейна голка встановлена не до упору – вона буде битися о човник та з часом зламається. Також причиною поломки голки в швейній машині може стати проста неуважність швачки, коли голка встановлюється неправильною стороною – жолобком у зворотному напрямі від нитконатягувача.

    Вирішення: Незалежно від марки швейної машини, завжди встановлюйте голку до упору, жолобком у бік нитконатягувача, надійно зафіксувавши її гвинтом.

  5. Неправильно підібрана голка.
  6. Якщо використати занадто тонку голку для товстих, щільних тканин вона неминуче зламається. Також існує безліч спеціальних голок для різних видів тканини та типів швейних операцій (стрейч, денім, шкіра, вишивки, мережки та інші). Якщо взяти голку “Stretch” для роботи з шкірою, матеріал зіпсується, а голка не шитиме.

    Вирішення: Завжди підбирайте тип та номер голки з урахуванням виду та товщини матеріалу: тонкі прості тканини – NM 60-70; середні костюмні тканини – NM 80-90; товсті пальтові тканини – NM 100-110. Поради з правильного підбору типу голки до різних видів матеріалу дивиться в інструкції “Застосування побутових голок”.

  7. Використовується голка, не призначена для Вашої моделі машини.
  8. Для різних моделей машин підходять голки з різною системою голки (товщина колби та вістря). Використання промислових голок на побутових швейних машинах призводить до несправності в роботі обладнання. Машина дає пропуски стібка, перестає шити, а голка може відразу зламатися.

    Вирішення: Купуючи нову пластину голок, завжди підбирайте відповідну Вашій машині систему голки. Як правило, голки для побутових швейних машин мають систему “130/705 H”, для побутового оверлока – “HAX 1 SP” та “ELx705”. Правильно підібрати голки допоможе інструкція до обладнання, що використовується. У ній вказана система голки, яка підходить для Вашої машини.

  9. Неправильно вибраний режим рядка.
  10. Неправильно виставлений режим рядка при шитті подвійною голкою може привести до поломки однієї з голок. Як правило, це трапляється, коли встановлюється режим рядка “зигзаг”.

    Вирішення: Застосовуйте подвійні голки тільки для машин з широким голковим отвором в режимі прямого рядка та інших відповідних режимах.

    Швейна машина ламає голки


  11. Люфт притискної лапки при її зносі або недостатньому закріпленні.
  12. У ситуаціях, коли лапка починає “ходити” при проходженні швів та потовщенні тканини, відбувається її зміщення убік. Тоді при роботі голка починає битися об лапку та з часом ламається.

    Вирішення: Затягніть гвинт кріплення лапки викруткою, який ослабів із-за вібрації, під час шиття. Якщо лапка сильно зносилася – змініть на нову.

  13. Ослаблений гвинт голкотримача
  14. Гвинт, який фіксує голку у голкотримачі, з часом слабшає. Погано зафіксована голка може зміститися вниз або навіть випасти, що спричинить поломку голки або, куди гірше, човника.

    Вирішення: Час від часу перевіряйте кріплення голкотримача та підтягуйте фіксуючий гвинт.

  15. Зігнута голка.
  16. Працюючи з складними та щільними тканинами тонка голка може погнутися і вийти з ладу. Використання таких голок під час зшивання тонших матеріалів приведе до ушкодження голкової пластини та поломки голки.

    Вирішення: Не використовуйте затуплені та зігнуті голки. Їх необхідно відразу ж викидати. Якщо Ваша голка погнулася під час роботи – терміново замініть її.

  17. Недостатнє просування тканини транспортером
  18. При поганому просуванні матеріалу, недосвідчена швачка докладає зайвих зусиль протягуючи тканину. Це може привести до нерівномірного проходження тканини і, як результат, погнути або зламати голку.

    Вирішення:Матеріал стане краще просуватися, якщо за допомогою перемикача підвести зубчасту рейку нижнього транспортера. Якщо це не допомогло, варто збільшити натиск притискної лапки за допомогою регулюючого гвинта або перемикача.


Ніколи не протягуйте тканину вручну на себе. Якщо Вам треба витягнути тканину з-під лапки, виймайте її тільки від себе.